All Products
-
PhilipDette er en fantastisk sourcingplatform, hensynsfuld service og produkt af god kvalitet -
TungeLivet er et hvidt papirblad, hvorpå hver af os kan skrive sine ord eller to. -
MichaelGode produkter, god service, god sourcingplatform til fremstilling af forskellige størrelser mælkeflasker, sojasauceflasker, gulvinsflasker. -
SamarbejdeGode produkter, god service, god sourcingplatform til fremstilling af forskellige størrelser mælkeflasker, sojasauceflasker, gulvinsflasker. -
GTOGode produkter, god service, god sourcingplatform til fremstilling af forskellige størrelser mælkeflasker, sojasauceflasker, gulvinsflasker.
Keywords [ aluminum tube pipe ] Kamp 60 Products.
Tilpasset form tyndvægget aluminiumsrør / 6061 aluminiums firkantrør
| Outer Diameter: | 25.4mm through 457.2mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1.65mm through 50.8mm |
| Shapes: | Rounds, squares and rectangles |
5083 O hult aluminiumsrør meget modstandsdygtigt over for angreb fra havvand og kemiske miljøer
| Ultimate Strength Minimum: | 45000 psi |
|---|---|
| Yield Strength Minimum: | 20000 psi |
| Weldability characteristics: | Good |
Høj korrosionsbestandighed aluminium runde rør Let svejset 6063 T4 aluminiumsrør
| Outer Diameter: | 38MM |
|---|---|
| Wall Thickness: | 4.3MM |
| Tensile Strength: | 27 ksi |
2,78 G/Cc Densitet Sømløst Aluminium Rundt Rør Høj Korrosionsbestandighed 2024 T3
| Density: | 2.78 g/cc |
|---|---|
| Ultimate Tensile Strength: | 186 MPa |
| Tensile Yield Strength: | 75.8 MPa |
Anodiseret 6061 T6 tykvæggede aluminiumsrør 6000mm tungvæggede aluminiumsrør
| Wall Thickness: | 37MM |
|---|---|
| Outer Diameter: | 83.6MM |
| Strength-to-weight Ratio: | Excellent |
5052 H34 aluminium runde rør / strukturelle aluminiumsrør 3,8 mm vægtykkelse
| Outer Diameter: | 25.4mm through 450mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 3.8mm |
| Shapes: | Rounds |
Høj styrke aluminium runde rør Mill Finish tynd væg til transport
| Surface Treatment: | Mill Finish |
|---|---|
| Machining characteristics: | Good |
| Applications: | strength structural components, aircraft, machine construction, military equipment, rivets. |
Tilspidsede 5083 H112 runde aluminiumsrør yderst modstandsdygtige over for kemisk korrosion i havvand
| Ultimate Strength Minimum: | 45000 psi |
|---|---|
| Yield Strength Minimum: | 20000 psi |
| Weldability characteristics: | Good |
Letvægts tykvægget aluminiumsrør / Alu 6061 T6 aluminiumsrør
| Shapes: | Round Hollow |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | Good |
| Strength-to-weight Ratio: | Excellent |
5086 H32 tykvæggede aluminiumsrør / aluminiumslegeringsrør God svejsbarhed
| Shapes: | Round Hollow |
|---|---|
| Ultimate Strength Minimum: | 42000 psi |
| Yield Strength Minimum: | 30000 psi |

