All Products
-
PhilipDette er en fantastisk sourcingplatform, hensynsfuld service og produkt af god kvalitet -
TungeLivet er et hvidt papirblad, hvorpå hver af os kan skrive sine ord eller to. -
MichaelGode produkter, god service, god sourcingplatform til fremstilling af forskellige størrelser mælkeflasker, sojasauceflasker, gulvinsflasker. -
SamarbejdeGode produkter, god service, god sourcingplatform til fremstilling af forskellige størrelser mælkeflasker, sojasauceflasker, gulvinsflasker. -
GTOGode produkter, god service, god sourcingplatform til fremstilling af forskellige størrelser mælkeflasker, sojasauceflasker, gulvinsflasker.
Keywords [ aluminum tube pipe ] Kamp 60 Products.
6101 T6 runde aluminiumsrør Høj elektrisk ledningsevne 2,55 mm tykkelse
| Ultimate Strength: | 200 MPA |
|---|---|
| Yield Strength: | 172 MPA |
| Enlongation: | 15% |
6063 T4 aluminium runde rør Dobbelt tunneler Høj korrosionsbestandighed
| Outer Diameter: | 38MM |
|---|---|
| Wall Thickness: | 4.3MM |
| Tensile Strength: | 27 ksi |
6063 T6 ekstruderet aluminium runde rør korrosionsbestandighed og let svejsning
| Outer Diameter: | 25.4MM |
|---|---|
| Wall Thickness: | 2.0MM |
| Tensile Strength: | 27 ksi |
1060 legeret aluminium hule aluminiumsstænger Lav styrke Høj renhed
| Formability: | Excellent |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1.0mm |
| Shapes: | Rounds |
Professionelt aluminium rundt rør 100 - 6000 mm længde flystruktur / lastbilhjul
| Alloy: | 6061 |
|---|---|
| Temper: | O/F/T** |
| Wall thickness: | 1-200mm |
7075 6082 aluminiumsrør , naturligt aluminium rundrør Luftfartøjsstruktur brug
| Alloy: | 6082 2024 6061 7075 |
|---|---|
| Temper: | O/F/T** |
| Wall thickness: | 1-200mm |
6063 T832 Aluminium hul rundstang Høj vægt - til - styrke God bearbejdelighed
| Applications: | window frames, door frames, roofs, and sign frames |
|---|---|
| Utility: | electrical components and conduit, pipe and tube for irrigation systems, architectural & building products |
| Corrosion resistance: | Excellent |
Beskyttelsesstrukturer 6061 Rundt aluminiumsrør / Rundt aluminiumsrør
| Shapes: | Round Hollow |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | Good |
| Strength-to-weight Ratio: | Excellent |
Højstyrke 6061 aluminium runde rør Korrosionsbestandighed tyndvæggede aluminiumsrør
| Shapes: | Round Hollow |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | Good |
| Strength-to-weight Ratio: | Excellent |
Tyndvæg aluminium runde rør 6060 H112 stor diameter Sgs og Astm standarder
| Large diameter: | 540mm |
|---|---|
| Thin walled: | Only 8mm thickness |
| Aluminum alloy: | 6060 |

